Kurz je určený pre všetkých, ktorí sa lúčia so životom, pre tých, ktorí ich na tejto ceste sprevádzajú a tých, ktorým niekto navždy odišiel. Pre tých, ktorým sa so zármutkom po akejkoľvek strate nedarí vysporiadať a ovplyvňuje to ich bežný život.  

Zima nás prirodzene podporuje vo vnútornom procese. Zasadneme do kruhu, oprieme sa o našich predkov a podporu toho, čo je bez Formy. / Boh, Vesmír, Prírodné zákony/ Sila väčšia ako sme my. V bezpečnom kruhu budeme zdieľať, a pomaly zvliekať vrstvy po vrstve toho, čo má odísť. Nahliadneme do Pandorinej skrinky, navnímame si vlastné strachy.

 • Vieme čo si prajeme, alebo naopak, ako by sme naopak nechceli odísť? 
 • Ako začať konverzáciu o ťažkých témach s mojimi blízkymi? 
 • Čo je to držanie bezpečného priestoru? Ako to prebieha v praxi? 
 • Neutopím sa v Zármutku, keď túto tému otvorím?
 • Posledné priania.
 • Strach nielen zo smrti
 • Fázy umierania
 • Druhy Bolesti
 • Práca s Emóciami
 • Dôstojnosť, úcta, pokora, zármutok
 • Informovaný súhlas, komunikácia
 • Meditácia, dychové cvičenia, zvuk, spev, lament, rozprávanie príbehov, práca cez telo
 • Pocta smútku ako prechodový rituál
 • Smútok ako vyjadrenie lásky

Kurz je  zostavený tak , aby sme si na všetky kľúčové otázky, ktoré sa pri téme smrti vynárajú, najprv odpovedali sami. Je to 12 týždňový intenzívny proces ponárania sa dovnútra. 

Cena: 444 eur

informácie o kurze

Kurz prebieha v uzatvorenej FB skupine, kde sa týždenne stretávame na Zoome. Stretnutia sú nahrávané pre ďalšie hlbšie ponorenie sa do témy. Stretnutia v Zoome naživo sú však prínosnejšie, pretože energiu stretnutia tvoria aj osobné zdieľania. Týždenne sa venujeme jednej téme a v uzavretej skupine je priestor na podporu, otázky a ďalšie zdieľanie. 

Napriek tomu, že sa dozviete možno veľa nových informácii, tento kurz je hlavne o osobnej premene. O prežitku a ponore  do hĺbky samého seba. Kurz je otvorený pre ženy ako aj mužov. 

Počet účastníkov je limitovaný, tak neváhaj dlho. Ak cítiš volanie nazrieť do tém Smrti, napíš mi mail na: jana.gorst@gmail.com, začíname 12.01.2022.


referencie

„Kurz Duly duše  pri umieraní je niečo, čo patrí k životu tak ako náš vlastný dych. Jankino vnímavé a citlivé sprevádzanie témami, ktoré súvisia s kňažnou Smrť pôsobia na život človeka tak, ako odklínadlo v rozprávkach: človek si viac a viac uvedomuje to, kde už prestával žiť a čo je už v ňom teraz mŕtve. Vďaka tomuto kurzu došlo v mojej duši k veľkému upratovaniu  a oživeniu prúdeniu života a silným AHA momentom: tak takto to je, všetko so všetkým súvisí a je prepojené. Niekedy mám pocit, že kurz Duly duše pri umieraní by sa mal volať skôr kurz Duly duše pri preberaní sa do života.“ Aďka

Kurz duly duše s Jankou Arachnel Gorst, som začala navštevovať v októbri. 


Aj keď sa jedná o online stretnutia, vytvoril sa dôverný priestor pre ženský kruh, kde zdieľame naše pocity a každý týždeň s nami s láskou usadá aj učiteľka života Smrť. Necháva sa znovu spoznávať, Janka nás pritom skúsene sprevádza, dotýkame sa smrti a skrytých miest našej duše, učíme sa zaobchádzať s bolesťou a strachom, ukotvovať sa a znovu priznať smrti jej miesto v našich životoch. 

Janka, ako naša sprievodkyňa nám dáva praktické vhľady cez jej dlhoročnú prax zdravotnej sestry paliatívnej starostlivosti, ako aj duchovný rozmer skúsenej duly pre umierajúcich, lektorky jogy a autorky textov o sprevádzaní.  Dáva nám široký rozhľad,  typy aj na cudzojazyčnú literatúru a na každom stretnutí svoje obrovské srdce múdrej ženy. Teším sa na každú časť kurzu a ďalšiu prácu. Kurz duly Duše s Jankou, vyplnil prázdne miesto plne otázok, ktoré mi nemal kto zodpovedať a previesť ma ním. Spoznávam nielen Smrť ale hlavne samú seba. 

Janulka, ďakujem🙏🏻 .


❤ Ahoj Janka

Ani neviem ako mam vlastne začať ..tak ako vlastne neviem vysvetliť, čo ma k téme smrti a dul priviedlo..

Vždy som si myslela, že zo smrti mam strach.. až kým som nepochopila, že smrťou sa nič nekončí. A vtedy celý vesmír začal pracovať tak, aby som sa dostala na tvoj kurz a vlastne k tebe. Nevedela som, do čoho idem, moja nedočkavosť a zvedavosť bola neskutočná.

Najprv možno sklamanie, že živý kurz sa zatiaľ neuskutoční, potom ohromná radosť z ponuky online kurzu. A tak to malo byt. Pretože byť spolu víkend, alebo raz týždenne po cele 3 mesiace je rozdiel. 

Stihli sme sa spoznať, stretli sme sa naozaj spriaznene duše, dostala som neskutočne množstvo informácií, vedomosti, pochopenia..

A keby si videla moju radosť, keď som sa dozvedela, že plánuješ ďalší online kurz od januára.. Môj manžel a blízke okolie ti potvrdí, aká zúfalosť ma chytala, keď som si uvedomila, že 22.12 sa to ma skončiť.. čo ja budem robiť, to predsa nejde aby stredy boli bez vás 🙂

Až dnes som sa dostala k preštudovaniu Plánu starostlivosti v čase umierania. Bolo to pre mňa tak fascinujúce, že som sa rozhodla to posunúť aj mojej mamke. Vždy sa s ňou o téme smrti dalo otvorene rozprávať, verím tomu, že sa jej to bude páčiť:-)❤, a možno zistím aké túžby naozaj v čase smrti ma… S ockom to bude ťažšie, on sa smrti boji, ale zas, ako poznám moju mamku, po tomto dotazníku sa s nim bude o smrti rozprávať otvorene❤

Janka, veľmi sa teším, že sme sa takto spoznali a pevne verím, že onedlho sa budeme mať možnosť spoznať aj osobne..

Ďakujem že si❤

Anet


Dula duše mi dovolila nazrieť do svojej duše. Poprechádzať sa v nej, pripomenúť si detské  otvorené vnímanie nekonečna. Dala mi bezpečný priestor vstúpiť do svojich smútkov a pocitov, pochopiť ich a s láskou spracovať. Dala mi obrovský vnútorný pokoj kde nachádzam svoju tvorivosť. Ukázala mi aké dôležité a zároveň oslobodzujúce je rozprávať sa o pani smrti pre tých ktorí odchádzajú a aj pre tých ktorí ostávajú. Približuje nás k sebe k Bohu v nás.

Táňa


referencie zo sprevádzania

Moja skúsenosť mohla byť hnaná väčším strachom, keby som nepoznala Janu.  Jana prízvukovala dôležitosť prítomného okamihu, zostať v prítomnosti, práve v tomto posvätnom priestore. Pripomenula mi, aby som dôverovala sama sebe a Bohu pri tom, čo bolo predo mnou.

Obklopila ma láskou, pritom vytvorila priestor na uznanie a prijatie strachu a všetkého, čo sa v tomto čase vyplavovalo, všetko čo ešte zostávalo medzi mnou a milovanou mamou. Napriek tomu aké náročné toto obdobie bolo, naplnenie mojich najväčších strachov a obáv, bolo to aj prekrásne a liečivé. Teraz mi len strašne chýba, netušila som, že to môže tak bolieť. 

Môj zármutok vyjadruje moju kapacitu milovať.

Nemyslím, že by som bola schopná prijať krásu, dary smrti, keby som nepoznala Janu.

Dana /Austrália