na bolesť sa nedá stopercentne pripraviť. s bolesťou sa učíme žiť. prijímať ju. s každou stratou, s každým odchodom. väčšinu života sa sústredíme na rast, produktivitu, pôžitky, úspech. je prirodzené budovať a rásť, tešiť sa a túžiť. prirodzené je však aj stíšiť sa … neodkladať posledné veci na neurčito. 

sprevádzam rodinných príslušníkov, starajúcich sa o umierajúcich príbuzných praktickými radami ako sa starať o milovanú osobu v jej posledných dňoch, sprevádzam ich pri prekonávaní úzkosti, strachu a bolesti. dôverné rozhovory, pozorné počúvanie, rady založené na zdravotníckych skúsenostiach pomáhajú prekonať obdobia, keď sa cítite bezradní. 

sprevádzam tých, ktorí odchádzajú a chcú sa pozhovárať s niekým, kto ich vypočuje bez súdenia a falošného súcitu.

sprevádzam trúchliacich pozostalých, ktorí ostali náhle alebo po dlhom boji sami, ktorí majú pocit, že ich život stratil zmysel. 

poskytujem podporu a online workshopy pre firmy, pre manažérov spoločností, ktorí chcú poskytnúť svojim zamestnancom podporu po úmrtí kolegu alebo v súvislosti s úmrtím v rodine.

učím a podporujem koučov, zdravotníckych pracovníkov a ostatných záujemcov, ktorí chcú načrieť do hĺbky svojej duše a podporovať svojich klientov, či už v privátnej alebo inštitucionalizovanej liečbe.