ArchívHudba dokáže zázraky, může v nás otevřít změněné stavy vědomí… odemknout hluboké a skryté vnitřní krajiny, může nás přivést do prostoru blaženosti, přijetí, odpuštění a lásky… stačí se uvolnit, vypnout ovládání a s důvěrou se jí odevzdat. Společně, s respektem k vašemu vnitřnímu rytmu, se vydáme do vnitřních krajin, kde vše je možné. Jana provází slovem, Patrik Kee hudbou.


K smrti dobrý festival (záznam)

Fotografie: Gabriela Teplická

využite zľavový kód DULA100


Na život a na smrť (Spotify Podcast)

Jana Gorst sprevádza ľudí na konci ich života ako dula pre umierajúcich. Hovorí, že byť pri poslednom výdychu je obrovské privilégium. Opýtali sme sa jej, ako spracovať to, ak sa my sami ocitneme napríklad napojení na kyslík na covidovom lôžku, ako sa vyrovnať so stratou blízkeho človeka a ako na ňu pôsobí práca s touto témou.

Podcast Na život a na smrť pripravujeme v spolupráci s projektom Záhrada spomienok, ktorý sa venuje prírodnému pohrebníctvu.


Čo najviac sužuje zomierajúcich a prečo nikto neľutuje, že nezarábal viac

Rodinu môže umieranie zomknúť, ale aj úplne rozbiť. Sprievodkyňa zomierajúcich hovorí tiež o rozlúčke na diaľku v čase pandémie.


Dula pre umierajúcich: Smrť môže byť znesiteľná, dokonca dobrá

Niekoľko rokov žila v Anglicku, kde pracovala ako zdravotná sestra v nemocnici, neskôr ju kroky zaviedli do hospicu a dnes pôsobí ako dula pre umierajúcich.Sprievodkyňa umierajúcich: Umieranie osamote v nás vzbudzuje najväčší strach

V domovoch seniorov a v nemocniciach sú kvôli epidémii koronavírusu zakázané návštevy. Mnohí ľudia tak zomierajú bez možnosti kontaktu so svojimi najbližšími. Ako toto obdobie zvládnuť? Opýtali sme sa duly Jany Gorst, ktorá sprevádza zomierajúcich.