„Kurz Duly duše  pri umieraní je niečo, čo patrí k životu tak ako náš vlastný dych. Jankino vnímavé a citlivé sprevádzanie témami, ktoré súvisia s kňažnou Smrť pôsobia na život človeka tak, ako odklínadlo v rozprávkach: človek si viac a viac uvedomuje to, kde už prestával žiť a čo je už v ňom teraz mŕtve. Vďaka tomuto kurzu došlo v mojej duši k veľkému upratovaniu  a oživeniu prúdeniu života a silným AHA momentom: tak takto to je, všetko so všetkým súvisí a je prepojené. Niekedy mám pocit, že kurz Duly duše pri umieraní by sa mal volať skôr kurz Duly duše pri preberaní sa do života.”

Aďka


Kurz duly duše s Jankou Arachnel Gorst, som začala navštevovať v októbri.

Aj keď sa jedná o online stretnutia, vytvoril sa dôverný priestor pre ženský kruh, kde zdieľame naše pocity a každý týždeň s nami s láskou usadá aj učiteľka života Smrť. Necháva sa znovu spoznávať, Janka nás pritom skúsene sprevádza, dotýkame sa smrti a skrytých miest našej duše, učíme sa zaobchádzať s bolesťou a strachom, ukotvovať sa a znovu priznať smrti jej miesto v našich životoch.

Janka, ako naša sprievodkyňa nám dáva praktické vhľady cez jej dlhoročnú prax zdravotnej sestry paliatívnej starostlivosti, ako aj duchovný rozmer skúsenej duly pre umierajúcich, lektorky jogy a autorky textov o sprevádzaní.  Dáva nám široký rozhľad,  typy aj na cudzojazyčnú literatúru a na každom stretnutí svoje obrovské srdce múdrej ženy. Teším sa na každú časť kurzu a ďalšiu prácu. Kurz duly Duše s Jankou, vyplnil prázdne miesto plne otázok, ktoré mi nemal kto zodpovedať a previesť ma ním. Spoznávam nielen Smrť ale hlavne samú seba.

Janulka, ďakujem🙏🏻


❤ Ahoj Janka

Ani neviem ako mam vlastne začať ..tak ako vlastne neviem vysvetliť, čo ma k téme smrti a dul priviedlo..

Vždy som si myslela, že zo smrti mam strach.. až kým som nepochopila, že smrťou sa nič nekončí. A vtedy celý vesmír začal pracovať tak, aby som sa dostala na tvoj kurz a vlastne k tebe. Nevedela som, do čoho idem, moja nedočkavosť a zvedavosť bola neskutočná.

Najprv možno sklamanie, že živý kurz sa zatiaľ neuskutoční, potom ohromná radosť z ponuky online kurzu. A tak to malo byt. Pretože byť spolu víkend, alebo raz týždenne po cele 3 mesiace je rozdiel.

Stihli sme sa spoznať, stretli sme sa naozaj spriaznene duše, dostala som neskutočne množstvo informácií

Poslali ste

duše, dostala som neskutočne množstvo informácií, vedomosti, pochopenia..

A keby si videla moju radosť, keď som sa dozvedela, že plánuješ ďalší online kurz od januára.. Môj manžel a blízke okolie ti potvrdí, aká zúfalosť ma chytala, keď som si uvedomila, že 22.12 sa to ma skončiť.. čo ja budem robiť, to predsa nejde aby stredy boli bez vás 🙂

Až dnes som sa dostala k preštudovaniu Plánu starostlivosti v čase umierania. Bolo to pre mňa tak fascinujúce, že som sa rozhodla to posunúť aj mojej mamke. Vždy sa s ňou o téme smrti dalo otvorene rozprávať, verím tomu, že sa jej to bude páčiť:-)❤, a možno zistím aké túžby naozaj v čase smrti ma… S ockom to bude ťažšie, on sa smrti boji, ale zas, ako poznám moju mamku, po tomto dotazníku sa s nim bude o smrti rozprávať otvorene❤

Janka, veľmi sa teším, že sme sa takto spoznali a pevne verím, že onedlho sa budeme mať možnosť spoznať aj osobne..

Ďakujem že si❤

Anet


Dula duše mi dovolila nazrieť do svojej duše. Poprechádzať sa v nej, pripomenúť si detské  otvorené vnímanie nekonečna. Dala mi bezpečný priestor vstúpiť do svojich smútkov a pocitov, pochopiť ich a s láskou spracovať. Dala mi obrovský vnútorný pokoj kde nachádzam svoju tvorivosť. Ukázala mi aké dôležité a zároveň oslobodzujúce je rozprávať sa o pani smrti pre tých ktorí odchádzajú a aj pre tých ktorí ostávajú. Približuje nás k sebe k Bohu v nás.

Táňa